Listopad patřil k rekordním měsícům Promens Zlín v objemu měsíční výroby. Navzdory covidu a díky všem našim lidem jsme úspěšně naplnili výrobní plán na 107 %. Kam směřovala podstatná část výroby? Které stroje měly OEE na 89 a 77 %?

Nezastaví nás vyšší objem zakázek ani covid!

A co je důvodem rekordního objemu výroby? Je to mimo jiné zvýšená poptávka po interiérových dílech z vakuových forem s následným CNC zpracováním od našeho zákazníka Snoeks Automotive.

V závěru roku 2020 byla navýšená poptávka po interiérových a exteriérových dílech autobusů, traktorů, dodávek a stavebních strojů.

„Velké díky všem, kteří se zapojili do akce „bílé límečky do výroby“. Osobně oceňuji vstřícnost lidí z výroby „k novým parťákům“ i ochotu lidí z kanceláří ve volném čase manuálně pracovat.“

Zdeněk Rajch, Sales Manager

Opravdovou „špičkou“ pak byl druhý listopadový víkend, kdy výroba běžela nonstop!

A protože jsme potřebovali nahradit spolupracovníky v nemoci a v karanténě, posílili výrobu také kolegové z kanceláří, kteří zvládli 56 směn! „Všem, kteří se této změny nelekli patří velký dík za skvělý přístup a ochotu získat nové zkušenosti z naší výroby,“ doplňuje Zdeněk Rajch.

Z důvodu nemocí nebo COVID karantén jsme čelili velkému výpadku pracovníků ve výrobě. Díky mimořádné spolupráci lidí ve výrobě a lidí z kanceláří se podařilo zajistit 56 směn. „I to pomohlo splnit navýšené objemy objednávek našich zákazníků“, doplňuje Zdeněk Rajch.

Závěr roku 2020 v číslech

Listopad 2020

plánovaný objem výroby: 95 milionů Kč
skutečný objem výroby: 101,4 milionů Kč
splnění plánu: 107 %

Prosinec 2020

plánovaný objem výroby: 60 milionů Kč
skutečný objem výroby: 65 milionů Kč
splnění plánu: 108 %

OEE VF a CNC? Naplno!

Statistika OEE ukazuje využití času na jednotlivých strojích – včetně výroby, její přípravy, servisu. „Uvádí se, že špičkové společnosti po úspěšně realizaci TPM – Total Productive Maintenance – dosahují OEE na úrovni 85 %. Většina výrobních společností dosahuje OEE na úrovni asi 60 %.“ (zdroj: MEScenter.cz)

Vakuové lisy a CNC jsme využívali v listopadu 2020 při třísměnné výrobě takto:

OEE (celková efektivita zařízení) vaukových lisů za listopad 2020 byl 88,9 %.
OEE (celková efektivita zařízení) CNC za listopad 2020 byl 76,6 %.