Design – kvalita – bezpečí – špičkové technologie – a hodnoty, které inspirují svět. Náš významný zákazník, společnost, Volvo Construction Equipment, vyrábí špičkové stavební stroje – od rypadel až po obrovská nákladní vozidla, tzv. haulery. Co konkrétně pro Volvo CE vyvíjíme a vyrábíme?

Udržitelnost, důvěra a vášeň

Od samého začátku patří Volvo CE k průkopníkům v oboru s jasným cílem – pomocí představivosti, tvrdé práce a technologických inovací přispět k rozvoji čistšího, chytřejšího a propojenějšího světa. Světa, ve kterém je radost žít…
Daří se jim to skvěle! Svou víru úspěšně proměňují v realitu už od roku 1832.

„To, jak bude svět vypadat zítra, záleží na rozhodnutích, která učiníme dnes.“

Firemní kulturu vybudovala společnost Volvo CE na lidskosti – důvěře, nadšení, otevřenosti, respektu a naslouchání.

Lidé (a jejich bezpečnost, zdraví a všeobecné blaho) jsou prioritou č.1. Stejně tak blaho planety. S nadšením proto přispívají k udržitelnému rozvoji, snižování klimatické stopy a ochraně životního prostředí.

Volvo CE je zapojeno do řady progresivních projektů jako je WWF Climate Savers, Construction Climate Challenge nebo jejich vlastní globální program The Building Tomorrow, prostřednictvím kterého by rádi napomohli také řešení aktuálních sociálních problémů.

“Pro nás v Promens Zlín je ctí, že se tohoto inspirativního příběhu podílíme už více než 10 let!”

Václav Císař, Key Account Manager

Společnost Volvo CE má výrobní závody ve Spojených státech, Brazílii, Skotsku, Švédsku, Francii, Německu, Polsku, Indii, Číně, Rusku a Jižní Koreji.

Pod její značkou najdete kolové nakladače, hydraulická rypadla, kloubové tahače, motorové grejdry, zhutňovače zeminy a asfaltu, rypadlonakladače, smykem řízené nakladače a frézy.

Perfektní technologická souhra

V současné chvíli dodáváme díly do několika výrobních závodů Volvo CE – konkrétně do Švédska, Německa, USA a Brazílie.

“Naše spolupráce s Volvo CE je postavená především na perfektní souhře technologie RIM a materiálu pDCPD.

Vysoká rázová houževnatost umožňuje strojům fungovat i ve velmi náročných podmínkách těžařských oblastí.

A do budoucna plánujeme i projekty, v rámci kterých by dostala větší prostor technologie vakuového tvarování.”

Václav Císař, Key Account Manager

Nákladní stroj pro nejnáročnější práci

Pokud bychom se soustředili na konkrétní díly, typickým zástupcem pro Volvo CE je stroj Articulated Hauler, pro který vyrábíme přední masku – kapotu, přední část (grille), boční díly (fenders) a kryt ventilátoru (fanshroud).

Nakladač mnoha barev

Dalším pro nás typickým zástupcem je nakladač L45/L50. Pro tento stroj dodáváme kapotu, která je umístěna na zadní části stroje, včetně montáže parkovací kamery a uchycení SPZ.

Zajímavostí tohoto dílu jsou časté požadavky na speciální zákaznické barvy, které mohou být v plné barevné škále.

Střecha, která chrání

Za zmínku stojí také Volvo BHL71 (z angl. Backhoe Loader). Tento stroj představuje stěžejního zástupce Volvo CE pro technologii vakuového tvarování a pro který dodáváme střechu.

Volvo backhoe loader

Samozřejmostí je pro nás také aftermarket service – dodávky náhradních dílů včetně sebemenších položek pro montáž. Právě tato služba představuje významnou přidanou hodnotu Volvo CE směrem ke koncovým uživatelům.

Od mincovních strojů po plně elektrické kompaktní rypadlo

Základy společnosti Volvo CE položil Johan Theofron Munktell v roce 1832 ve švédském městě Eskilstuna. S nadšením pro nové technologie tenkrát opustil Královskou mincovnu ve Stockholmu, kde zastával funkci mistra zodpovědného za vývoj nových mincovních strojů, aby se pustil do nové pracovní výzvy – založení strojírenské dílny, která by podpořila rozvoj místního strojírenského průmyslu.

Na jeho bývalé pozici jej mezitím nahradil další mladý a nadaný inženýr, Jean Bolinder, který spolu se svým mladším bratrem Carlem Gherardem vycestoval do Anglie, aby se dozvěděl co nejvíce o strojírenské technologii, a po svém návratu mohl založit vlastní společnost. Podařilo se. O pár let a zkušeností později se oba příběhy začaly pomalu prolínat.

Přesně 100 let od vzniku strojírenské dílny, se Bolinder stěhuje do Eskilstuny a obě společnosti se spojují pod názvem AB Bolinder-Munktell, který později v roce 1950 koupí společnost Volvo. Během následujících let se společnost Volvo CE – díky fúzím, akvizicím, vývoji a nasazení – stává předním mezinárodním výrobcem špičkových stavebních strojů.

Výzvy spolupráce

Každá spolupráce přináší výzvy, které nás posouvají, pracovně i lidsky. V případě Volvo CE je to „challenge“ zejména pro naši lakovnu. Byť nároky Volvo CE nelze porovnávat např. se segmentem nákladních aut, prostor pro chyby zde skutečně není, a tak jsou všechny díly důkladně kontrolovány. Další výzvou je perfektně podchycená bezpečnost práce, kterou společně s Volvo CE poslední roky pilujeme do těch nejmenších detailů.

Děkujeme Volvo CE za důvěru a už teď se těšíme na další výzvy, které udržitelnější budoucnost přinese!