Modernizace lakovacího procesu, navýšení kapacity pro RIM výrobu a dramatické snížení uhlíkové stopy – výrobní hala Zlín2 dělá radost nejen nám, ale i našim zákazníkům a životnímu prostředí. Pojďte ji poznat blíž.

Rozšíření výroby spustilo lavinu inovací

Sen mít celou RIM výrobu pod jednou střechou se začal plnit už na počátku milénia, kdy jsme získali pozemek v průmyslové zóně nedaleko naší centrály. Skutečností se pak stal na podzim roku 2019, kdy se v hale poprvé rozezněl běžný výrobní šum.

Hlavními výhodami nového výrobního areálu je optimalizace celého procesu a umístění technologií RIM a SMC včetně lakovny pod jednou střechou.

A že už bylo na čase! S rostoucí poptávkou nám totiž přestávaly stačit původní prostory a převážet výrobky z našich odlehlejších poboček nebylo tak efektivní, jak bychom si přáli. S novou halou jsme vzdálenosti mezi výrobními a navazujícími technologiemi zkrátili na minimum, čímž došlo k optimalizaci celého výrobního procesu. Zakázky nyní odbavujeme rychleji, v maximální kvalitě a s nižšími náklady. Výroba v rámci jedné haly navíc výrazně snížila ekologickou zátěž, která během transportu vznikala.

Kromě jednotlivých stanovišť RIM výroby je hala vybavená také dvěma velkými lisy pro SMC technologii. Jako jedni z mála v Evropě tak dokážeme vyrábět díly o velikosti až 3,5 × 2,5 m. Celou rodinu našich RIM technologií (PUR, pDCPD, PA), SMC technologii a VF můžeme ještě efektivněji kominovat a nabídnout tak zákazníkům výrobky přesně podle jejich představ a potřeb.

Co si od rozšíření výroby slibujeme? Spokojenější zákazníky, pro které máme dostatek kapacit a můžeme jim nabídnout nové možnosti, které přináší moderní lakovací proces. Ale i spokojenější zaměstnance Promens Zlín, kteří pracují v novém prostředí.“

Roman Bořuta, Sales manager Promens Zlín a.s.

Symbióza moderních strojů a šikovných rukou

Hala je navržená podle nejnovějších standardů s vysokou úrovní bezpečnosti práce. Vedle špičkové technologie lisování patří k jejím hlavním devízám i lakování středních a velkých plastových dílů.

Robotické lakování středních a velkých plastových dílů.

Naše nová lakovna se rozprostírá na ploše 5000 m2 a za rok v ní nalakujeme povrchy o rozloze až 220 000 m2. Lakovací systémy přitom navrhujeme a vyvíjíme na míru pro každou aplikaci, které předchází precizní robotické nebo ruční broušení. Podle účelu, složitosti a počtu kusů poté využíváme moderní Power & Free robotickou lakovací linku, nebo se pouštíme do manuálního lakování na ruční lince či v boxech.

Podle požadavků volíme optimální technologii lakování –⁠ robotické či manuální na lince či v boxech.

„Automatizace významně zrychluje celý proces lakování. Optimální posun mezi dvěma stříkacími stanovišti navíc umožňuje lakování Wet to Wet, kdy se nástřikem do zcela nevytvrzeného základu vrstvy ideálně propojí.“

Roman Bořuta, Sales manager Promens Zlín a.s.

Sušárna je pak pro wellbeing našich zaměstnanců i planety vybavená nejmodernější technologií redukce těkavých organických látek (VOC), a splňuje tak přísné limity pro vypouštění škodlivin do ovzduší.

Sušárna v areálu Zlín2 je vybavená nejmodernější technologií redukce těkavých organických látek (VOC).

Kompletní díly „TO GO“

Lisováním, broušením, lakováním a sušením to ale nekončí. Na přání našich zákazníků díly kompletujeme do větších celků a montujeme do nich elektroinstalace, mřížky, světla či izolace. Finální produkt tak z haly putuje dokonale připravený sloužit svému účelu.

Kompletujeme do větších celků a montujeme do nich elektroinstalace, mřížky, světla či izolace.

V nové budově se také nachází moderní sklad forem pro RIM a SMC lisy, expedice a kanceláře.

Naše nová hala v číslech

Zahájení provozu: podzim 2019
Rozloha: 19 000 m2
Skladovací prostory: 10 400 m2
Investice: 25 mil. EUR
Počet pracovních míst: 150

Inovace je nikdy nekončící proces. I nadále proto sledujeme novinky v oboru a průběžně je aplikujeme, abychom drželi krok s vysokými nároky našich zákazníků.