Rok 2021 byl obdobím úspěšně završených projektů. Dokončili jsme vývoj palubní desky pro nákladní auta NIKOLA či facelift palubní desky autobusu Iveco Crossway.

Zvládli jsme mnoho osobních i pracovních výzev a nastavili dokonce nový rekord – 1000 dní bez reportovaného pracovního úrazu, úspěšných auditů (Scania Bus, WCM, IATF i lepení podle německé normy DIN 6701) a především narozeninových oslav.

Od založení naší společnosti totiž uběhlo krásných 30 let.

A že bylo co oslavovat…

V průběhu celého roku jsme si připomínali všechny důležité milníky, které nás formovaly, utužovaly a sem tam pobízely k vykročení z komfortních zón.

Setkávali jsme se, stmelovali a vzpomínali na naše kořeny. Vzpomněli jsme na ty, kteří stáli za vznikem Promens Zlín, i všechny ty, bez kterých bychom nebyli tam, kde jsme dnes.

Natáčky, kakao a lidi, bez kterých by to nešlo

Historie Promens Zlín se začala psát před 30 lety… a událostí i změn bylo za tu dobu tolik, že jsme o tom v roce 2016 vydali dokonce i knihu.

Shrnuli jsme do jedné publikace nejen naši historii a reakci našich zakladatelů na změnu z centrálně plánovaného hospodářství na tržní ekonomiku založením nové společnosti. Obsahem jsou i různé vzpomínky –jak jsme do práce chodili kolem polí, o důležitosti výroby natáček pro ekonomické přežití firmy, společných snídaní s rohlíkem a kakaem nebo pracovních cest na druhou stranu světa do USA či do Japonska.

A především – kniha je o konkrétních lidech, kteří u nás pracují či pracovali.

Den otevřených dveří v areálu Zlín2

Středobodem celoročního programu byla oslava pro spolupracovníky, jejich rodinné příslušníky a naše zlínské partnery, který proběhl v září v areálu Zlín2.

“Celé odpoledne bylo především poděkováním našim zaměstnancům a jejich nejbližším. Bez jejich nadšení, energie, podpory a poctivé práce by se žádný z našich úspěchů neobešel. Moc si toho vážím.”

Robert Zatloukal
generální ředitel Promens Zlín

V nové výrobní hale si mohli návštěvníci prohlédnout prostory, kde probíhá broušení, lakování, kompletace montážních celků a své zázemí má i expedice.

Právě tato hala se brzy rozšíří také o III. etapu, do které se přesune výroba technologií RIM, a pomůže tak významně zkrátit časy pro interní logistiku.

Stroje, děti a skákací hrad!

Všechny zúčastněné ve výrobní hale slavnostně přivítal generální ředitel Promens Zlín, Robert Zatloukal. Připraven byl bohatý program plný lákadel pro malé i velké – prohlídka areálu Zlín2 s komentářem, spousta atrakcí pro děti.

Pomyslnou třešinkou na dortu byla venkovní výstava vozidel, pro které vyvíjíme a vyrábíme velkoformátové plastové díly.

Naši lidé, kteří se podílí na jednotlivých samostatných dílech strojů a vozů, tak mohli vidět výsledek své práce naživo. A radost, motivace a pracovní odměna to byla nesmírná!

Ze segmentu Construction zde byl zastoupený např. nakladač Volvo L45 a rypadlo Bobcat E55, z Agro segmentu traktor Zetor Forterra a za segment Bus Iveco Crossway.

Jedním z největších “nekompletních” lákadel celé expozice pak byla prezentace jedné z prvních palubních desek pro nové elektrické a vodíkové kamiony Nikola Tre-BEV.

A děti? Ty byly v sedmém nebi z možnosti vyzkoušet si sezení v kabině řidiče nakladače, rypadla, traktoru a autobusu…

Závěrečné “hobla”

“Moc mě těší, že jsme dokázali vytvořit prostředí, ve kterém se daří myšlenkám i lidem,“ hodnotí největší výzvu uplynulých let Robert Zatloukal.

“Za těch 30 uplynulých let mám největší radost z toho, že jsme z nuly a vlastním poctivým úsilím dokázali vybudovat firmu, která udržuje dobré vztahy nejen se svými pracovníky a zákazníky, ale také svým okolím. Firmu, která má budoucnost.

Za to patří velký dík všem, kteří se na chodu Promens Zlín podílí!”

Robert Zatloukal
generální ředitel Promens Zlín

Nezbývá než si do další třicítky popřát zdraví, energii, příjemných spoluprací, technologických výzev (protože bez nich by nebylo progresu) a pořád stejně akčního týmu skvělých lidí, kteří ví, že úspěch společnosti je neodmyslitelně spjatý s pozitivním nastavením mysli jednotlivců.