Jsme hrdí, že se naše produkty objevily na prestižním veletrhu kompozitních materiálů JEC Paris 2024! Kdo něco v oblasti kompozitních materiálů znamená, nemůže na tomto veletrhu chybět. A tak nechyběl ani Promens Zlín.

Hned tři naše výrobky a montážní sestavy mohli vidět návštěvníci významného veletrhu kompozitních materiálů JEC Paris 2024.

„Pro Promens Zlín představují poznatky z veletrhu JEC jeden z pravidelných a důležitých zdrojů k inspiraci pro vlastní technologický a produktový vývoj.“

Jaroslav Bořuta, manažer rozvoje nových technologií v Promens Zlín

Nové boxy pro autobusy Iveco: Inovativní změna materiálů

Mezi naše novinky patří zcela nová schrána nad hlavou řidiče pro autobusy Iveco. Inovativní materiálové řešení schrány nad hlavou řidiče nahrazuje původní výrobek z laminátu. Jednotlivé díly se vyrábí technologií SMC a vakuovým lisováním.

Tento kompletní montážní celek, který se skládá z dílů vyrobených technologií SMC a dalších dílů vyrobených vakuovým lisováním, už je na výrobní lince.

„Tyto SMC a VF díly již vyrábíme a během několika týdnů přejdeme kompletně na nové řešení. Předpokládáme, že roční objem výroby bude kolem 2500 montážních celků.“

Vojtěch Janáč, Key Account Manager v Promens Zlín

Pro dosažení perfektního vzhledu díly také lakujeme. Poté kompletujeme montážní celek, který se skládá vedle dílů z SMC a VF také z více než 50 zakoupených komponent.

Díky svému perfektnímu vzhledu a vysoké kvalitě se tato nová schrána stane nedílnou součástí nových autobusů Iveco v nízkopodlažní variantě Low Entry.

Tento díl měl premiéru právě na světovém veletrhu JEC Paris 2024, konkrétně na stánku společnosti Cannon S.p.A.

Pro extrémní chlazení: kryt ventilátoru pro haulery Volvo

Dalším produktem, který se na prestižním pařížském veletrhu objevil, byl kryt ventilátoru pro kloubové dampry značky Volvo Construction. Tyto díly se instalují z vnitřní strany kapoty motoru.

Jedná se o masivní díl pDCPD bez povrchové úpravy s následujícími parametry:

  • hmotnost: 8,8kg,
  • délka: 816 mm,
  • šířka: 793 mm,
  • výška: 229 mm.

“Tyto díly jsou vyvinuty a vyrobeny v ideálním poměru mezi značnou masivností materiálu pDCPD a relativně jednoduchým výrobním procesem technologie RIM. Hlavní předností tohoto řešení je vysoká rázová houževnatost a vlastnosti materiálu. Proto je toto zvolené technické řešení ideální volbou pro náročné aplikace stavebního segmentu.”

Václav Císař, Key Account Manager

Navzdory jednoduchosti ventilátorové části představuje tento kryt významnou část výrobního portfolia pro Volvo Construction Equipment a je typickým představitelem použití pDCPD.

Tento díl je určený pro stroje s nejnáročnějším nasazením při přesunech ohromných objemů zeminy, představuje další referenci v našem portfoliu kompozitních materiálů pro stavební techniku.

Kapoty traktorů Zetor: jak jsme design Pininfarina připravili pro výrobu

Již několik let vyrábíme kompletní kapoty pro dobře známé červené traktory značky Zetor. Naše spolupráce s touto firmou sahá i do oblasti vývoje a přípravy designu věhlasného studia Pininfarina do výroby.

Tyto kapoty, vyrobené a lakované s maximální pečlivostí, jsou dále kompletovány do montážních celků, včetně mřížek či osvětlení.
Tak můžeme zajistit prvotřídní výstupní kvalitu a vše dodávat na montážní linku pro rychlou a jednoduchou montáž v ZETORU.

I nadále budeme pokračovat v naší práci, hledat inovativní řešení v oblasti kompozitů a posouvat hranice technologií ve prospěch našich zákazníků.

Děkujeme firmám Canon S.p.A. a TELENE SAS za možnost prezentovat naše výrobky na jejich veletržních stáncích.