Jeden pohled je víc než tisíc slov, říká se, a v případě Iveco Crossway nelze nesouhlasit.

Máme velkou radost, že vás můžeme pozvat na první virtuální prohlídku nejprodávanějšího meziměstského vozu v Evropě. Autobusu, pro který v Promens Zlín vyvíjíme a vyrábíme přední a zadní nárazníky, palubní desku, díly řidičova pracoviště a další interiérové kryty a držáky.

Spokojení cestující od Finska až po Řecko

Autobusy Iveco s více než 90letou tradicí jsou synonymem pro špičkové technologie, spolehlivost a bezpečí. Při cestách do práce, do školy, za dobrodružstvím nebo za kulturou je denně využívají miliony lidí po celé Evropě. Od Finska až po řecké Kavale.

Největší a nejrozmanitější síť provozovaných linek je zároveň tou nejlepší testovací dráhou na celém světě.

Vozy a jejich exteriérové díly si musí poradit s venkovními teplotami od -30°C do +40°C. A právě těmto nárokům je podřízena veškerá jejich konstrukce a výroba.

Každé vozidlo nové generace má za sebou mimořádně náročné testy, a to nejen při standardním provozu, ale především v extrémních klimatických a provozních podmínkách.

“Pokaždé mám radost, když kolem sebe vidím naše díly na autobusech městských i meziměstských dopravců, naše práce tak pomáhá ekologické dopravě milionů lidí každý den.”

Zdeněk Rajch, Sales Manager

V hlavní roli technologie RIM

Spolupráci s Ivecem jsme zahájili před více než 30 lety a od samého začátku se Iveco nebálo inovací. Pro výrobu přední masky svých autobusů vsadili na technologii RIM – tehdejší novinku ve střední Evropě.

Autobus Iveco Crossway je velmi krásným příkladem toho, jak dokážeme v praxi optimalizovat výběr technologie na technické požadavky a cenu výroby.

“Palubní desku vytváříme kombinací vakuového tvarování a RIM technologie. Pro nárazníky a blatníky využíváme RIM nebo SMC technologie, zavazadlové koše jsou z pultruze a konzoly vyrábíme vstřikováním. Vše na míru podle přání zákazníka.

Kombinaci technologií volíme vždy podle efektivity, sériovosti, materiálu a výrobní ceny podle požadovaného poměru cost performance.”

Žaneta Kočíková, R&D Project Manager

Dodávky v režimu just in sequence

V rámci této spolupráce řešíme také požadavky advanced logistics.

Po R&D a výrobě dokážeme do výroby díly zkompletované do montážních celků dodat just in time a jsme partnerem i pro dodávky just in sequence, kdy dodáváme přímo na výrobní linku sadu dílů pro konkrétní autobus.

Celosvětový meziměstský bestseller

Model Crossway má na svém kontě celou řadu úspěchů a ocenění:

  • International Bus & Coach Award 2017
  • Sustainable Bus of the Year 2018
    za verzi Low Entry (v provedení na diesel a zemní plyn)
  • Sustainable Bus of the Year 2020
  • International Sustainability Award 2021
    (v provedení na plyn)

A v neposlední řadě také rekord nejnovější – s 50 000 vyrobenými autobusy je Iveco Crossway celosvětovým meziměstským bestsellerem.

Gratulujeme!

Iveco Bus i Promens Zlín podle standardů WCM

Kontrola kvality v závodě ve Vysokém Mýtě patří mezi nejpřísnější na světě. Veškerý výrobní proces je řízen v souladu s programem WCM (World Class Manufacturing), který vychází ze zkušeností a praxe japonských výrobců automobilů.

Základní princip tohoto systému je prostý a nekompromisní zároveň – pro kusy s vadami zde není prostor. Pro zajištění té nejvyšší kvality se využívají 2D a 3D laserová centra, svařovací roboti i obrovské mobilní a statické 3D skenery, díky nimž se lépe dosahují ty nejpřesnější rozměry konstrukce.

Nejflexibilnější dopravní prostředek

Iveco Crossway se vyrábí v několika verzích (délkách 10,8 m, 12 m a 13 m) s důrazem na maximální komfort cestujících i řidiče. Široká nabídka rozmístění sedadel vytváří z řady Crossway nejlepší a nejflexibilnější dopravní prostředek.

Při délce 13 m lze autobus vybavit až 63 sedadly, poskytuje tak nejvyšší možnou přepravní kapacitu v kombinaci s vynikající ovladatelností.

Model Crossway vyniká v nízké spotřebě paliva, delších servisních intervalech, nejvyšší možné bezpečnosti i skvělém poměru kvalita/cena.

Vysoká standardizace vozu spočívá v používání komponentů jako jsou světla, konstrukce prostoru pro motor, nápravy a brzdy, které jsou společné pro všechny řady autobusů i nákladních vozů.

Vysoká úroveň pohodlí, bezpečí a výkonu

Vzhled vyladěný do nejmenších detailů, nová přístrojová deska s inovovanými ovládacími prvky a hlavně spousta komfortního prostoru pro každodenní práci řidiče i přepravu cestujících a jejich zavazadel.

Meziměstská doprava prošla za poslední roky velkou transformací a my v Promens Zlín jsme rádi, že jsme mohli být u toho. Už dávno nejde jen o přepravu z bodu A do bodu B. Cesty novými moderními autobusy jsou zážitek.