Známý triatlonista Petr Vabroušek, lekce jógy, zážitkový kurz první pomoci a spousty dalších aktivit… pro spolupracovníky toho máme připraveno opravdu hodně. Téma bereme opravdu zeširoka, podívejte se.

Týden zdraví, bezpečnosti a udržitelnosti proběhne od pondělí 12. do pátku 16. října 2020.

Kolik z nás si „udržitelnost“ nebo „trvale udržitelný rozvoj“ spojí „jen“ se životním prostředím? A přitom je to len 1/3 toho, co se pod slovem „udržitelnost“ skrývá.

Podstatnou část udržitelnosti tvoříme my, lidé, a to především tím, jak žijeme.

V tomto ohledu je velkým tématem naše zdraví a osobní bezpečnost. Proto se mnoho aktivit v rámci Týdne zdraví, bezpečnosti a udržitelnosti zaměřuje na tyto oblasti.

Peter Ernek, H&S manager & Sustainability coordinator

Na který workshop vyrazit?

Z bohatého programu pro naše kolegy přinášíme malou ochutnávku. Chtěli byste to zažít také? Podívejte se, koho hledáme do týmu.

Vyběhni s Petrem Vabrouškem

Sport není jen o výkonu, ale také o regereraci a odpočinku. Jak se připravují vrcholoví sportovci? Spoustu rad a zkušeností se dozvíte na besedě se známým triatlonistou Petrem Vabrouškem.

BONUS: Po přednášce si budeme s Petrem moct i vyběhnout do přírody!

POMOC! Ale jen nanečisto – zážitkový kurz

Simulací reálných situací ze života si nacvičíme rychlou reakci a postup při běžných zraněních i možnou záchranu života. Naštěstí nanečisto! Protože kdo je připraven, není zaskočen.

Spočítáme si uhlíkovou stopu

Jezdit do práce autem, na kole či elektrokole? Nebo dát přednost MHD? A co vytváření odpadu? Jak doma topíme?

Na tomto pondělním a úterním workshopu si uděláme obrázek o naší osobní uhlíkové stopě. A jak bychom ji mohli snížit? Řekneme si pár tipů.

Bude ještě něco?

Třeba badmintonový turnaj, požární nácvik s evakuací, darování krve pro dobrovolníky, přednáška o podpoře imunitního systému. Je toho spousta, stačí sledovat nástěnky a obrazovky na pracovištích a v jídelně.

No jo, ale je tady Covid!

Ano, samozřejmě o současné situaci víme a všechno jsme aktuálnímu stavu přizpůsobili. Workshopy proběhnou v malém počtu účastníků a podle právě platných pravidel.