Zhmotňovat představy a přání našich zákazníků – obzvlášť ty netradiční a odvážné – nás nikdy nepřestane bavit. Pojďte se nadchnout spolu s námi a seznamte se s revolučním minirypadlem Bobcat, na jehož výrobě se hrdě podílíme.

Lopocení s lopatou už vyšlo z módy

Nápad vytvořit „kapesní“ rypadlo, které dokáže i na malém prostoru výrazně ulehčit a zefektivnit práci, se ukázal jako naprosto geniální. Společnost Bobcat, která je v oblasti stavebnictví a zemědělství celosvětovým hráčem, tehdy sesadila z trůnu dosavadní svatou trojici ve složení lopata, pot a dřina.

Minirypadlo E55 navíc značku Bobcat, která se svým názvem hlásí k rysu červenému, dokonale reprezentuje. Na první pohled totiž vypadá roztomile a mazlivě, ale v terénu si jde tvrdě a mrštně za svým.

Kryjeme Bobcatu záda… teda motor

Pásovému rypadlu Bobcat E55 dopomáhá k výjimečnosti i naše práce. Pomocí špičkových technologií pro něj vyrábíme čtyřdílný kryt motoru, který zajišťuje bezpečný provoz celého stroje stejně jako fakt, že je na něj radost pohledět. Přesvědčte se sami.

Řešení jsme přitom Bobcatu ušili přímo na míru: Tři díly z houževnatého polymerního materiálu PDCPD vznikají metodou RIM. U zbylého bočního dílu, který si žádá ještě větší tepelnou odolnost, se pak spoléháme na jednu z nejmodernějších technologií SMC.

Celý kryt přesto vzniká pod jednou střechou – v našem novém výrobním areálu hale Zlín2, kde díly zároveň lakujeme na automatické lince, kompletujeme a doplňujeme nezbytnými komponenty, jako jsou brackety či závitové tyče.

Takto připravené kryty pak míří rovnou do výrobního závodu Bobcat v Dobříši, aby zde našly své motorizované polovičky a společně se vydaly do světa rozdávat úlevu a radost z dobře odvedené práce.

Pomocí vakuového lisování současně vyrábíme díly, které najdou uplatnění uvnitř kabiny řidiče. Bobcat je tak naším jediným zákazníkem, pro jehož maximální spokojenost využíváme všechny typy dostupných technologií zároveň.

Pomocí špičkových technologií vyrábíme pro pásové rypadlo Bobcat E55 čtyřdílný kryt motoru.

Bobcat se zavrtal do našich srdcí

Že se značka Bobcat stala nedílnou součástí firemního příběhu Promens Zlín, není jen prázdná fráze. Chcete důkaz? Proleťte se spolu s dronem celým výrobním procesem – díly Bobcat, které ve videoexkurzi hrají jednu z hlavních rolí, můžete zahlédnout na lakovací lince.

Model E55 byl navíc obdivovanou atrakcí a čestným hostem na nedávných oslavách 30. výročí založení naší firmy. Filozofii Bobcatu totiž opravdu fandíme a těšíme se na další společná léta.